DEMYA İNŞAAT

Demya, inşaat sektöründe nitelikli projelere imza atan ve aynı zamanda danışmanlık hizmeti veren bir firmadır.  Demya firması için çok minimal bir logotype tasarımı yapmaya karar verdik.  Modern bir font seçimi yaptıktan sonra, bu fonta belirli müdehalelerde bulunarak daha özgün ve daha modern bir form elde ettik. Böylece daha akılda kalıcı, çeşitli uygulama alanlarında kendisini daha belirgin şekilde gösterebilen bir logotype elde etmiş olduk.

Tek renk siyah olarak belirlediğimiz bu logotype, bir şemsiye marka olarak konumlandırılmalı ve yapılan her farklı proje için ana başlığı oluşturmalıydı. Böylece sürdürülebilir bir marka konumlandırmasının temelini oluşturmuş olduk.

Demya firmasının İzmir / Güzelbahçe’ deki yeni projesi ”Black” için, ”Demya” logotype ı ile uyumlu bir font seçimi hazırladık. Bu fontu, daha önce belirlediğimiz gibi, şemsiye marka adı altında proje ismi ve alt marka olarak konumlandırdık.

Çalışmalarımız sonucunda Demya Black projesi, birbiri ile uyumlu ve sürdürülebilir bir nitelik kazanarak belirgin hale geldi.

Demya Black projesi için tasarlanan villaların karakalem çizimlerini hazırladık. Bu şekilde proje süreçlerinin daha net ve etkili şekilde anlatılmasının ilk adımını atmış olduk.
Hazırladığımız karakalem çizimleri renklendirerek, 3d render etkisini biraz daha çizgisel hale getirdik. Böylece bilindik sektörel çalışmalardan daha farklı bir algı oluşturmuş olduk.

Bir diğer karakalem çizimi ise Demya Black projesinin paralel ayağı olan, ofis ve mağaza konsepti için de oluşturduk.

Böylelikle Demya Black projesinin lansman görselleri için ön hazırlığımız tamamlanmış oldu.

Demya Black projesinin İzmir Güzelbahçe’ de bulunan inşaat sahası için tüm görsel çalışmaları tamamladık. Reklam alanları için tasarladığımız görsel çalışmalarda, Demya Black projesinin tasarım süreçlerinin tümünü, karakalem çizimler, renkli çizimler ve render görselleriyle harmanlayarak hazırladık.