Fiberyap, mimari cephe sistemleri konusunda proje tasarımı ve uygulama hizmeti veren bir firmadır. Fiberyap için logo tasarımı süreçlerine başladığımızda bir takım kelimeler tasarımımıza yön verdi. Bina, perspektif, kompozit gibi kelimelerden aldığımız ihamla birlikte logonun eskiz çalışmalarına başladık.  Ortaya çıkan logo tasarımı keskin hatlara sahip ve kendisini tekrar eden bir forma ulaştı.

Logo formunu ana hatlarıyla belirledikten sonra, simetrik ve orantılı bir biçimde vektörel çalışmasını hazırladık. Fiberyap markasının hangi sektörde yer aldığını belirten ”mimari cephe sistemleri” ifadesini alt kısımda kullanmak, kurumsal kimliği güçlendiren bir algı oluşturdu. Böylece kurumsal kimliğin ilk adımı olan logo tasarımını tamamladık.

Firma logosunun rengini iki renk olarak belirledik. Bu renkler logonun hem tek boyutlu hem de iki boyutlu algılanmasını sağlayarak derinlik hissini arttırdı. Yazı karakteri seçiminde ise markanın karakteri ve logonun tarzına uyum sağlayan, destekleyici bir font seçimi yaptık. Bu fontu siyah renk kullanarak, logo ile uyumlu bir renk konsepti oluşturmuş olduk.

Fiberyap firmasının projelerini tamamladığı fabrikalar, kolejler, özel poliklinikler gibi yapıların profesyonel fotoğraf çekimlerini gerçekleştirdik. Bu çekimlerin ardından gerçek yapıların görselleri üstünde çalışarak, karakalem çizimler hazırladık. Hazırladığımız çizimleri renklendirerek nitelikli sunum görsellerine dönüştürdük. Bu sayede, hazırladığımız katalog tasarımları nitelik kazanmış oldu.

Fiberyap firmasının internet sitesini oluştururken, hazırladığımız kurumsal kimlik konseptiyle uyumlu, sade ve anlaşılır nitelikte bir tasarım hazırlamaya özen gösterdik. Fiberyap firmasının internet sitesini aşağıdaki linkten inceleyebilirsiniz:

www.fiberyap.com

Fiberyap kurusal kimlik çalışmaları, Mavie Design Solutions – Anıl Sam Ajans – Einvo şirketlerinin ortak projesi olarak tamamlanmıştır.